ZA MUZIKÓ MALÓ HANÓ

ZÁKLADNA OBSAZENA

Za poznáním historického a  kulturního dědictví regionu Malá Haná.
Ukázky z činností regionálních spolků z oblasti kultury a další.

Ubytování: Internát  SŠ Boskovice – ubytování ve 2 a 3 lůžkových, rekonstruovaných, pokojích, většina pokojů má vlastní soc. zař., ostaní jsou vždy 2 v buňce a mají  společné soc. zař. a sprchu, klubovna, venkovní posezení, kuchyňka, wifi, parkoviště.

Stravování: polopenze a 1x oběd ve školní jídelně, 1x oběd na trase

Cena: člen ČMOS 4.600,- Kč, ostatní 4.950,- Kč

Za ubytování, polopenzi, tři dny dopravu autobusem dle programu, částečně vstupy, organizační výdaje a pojištění, lektorské a průvodcovské služby.

Organizátor: OR ČMOS PŠ Blansko

Kontakt:

Zde můžete vyplnit přihlášku ihned

Na co se můžete těšit?

Na základně se mimo poznávání stavebních a přírodních krás, bude také hrát a zpívat. Zpívat budou nejen umělci regionu, ale večer u vínka i účastníci základny. Navštívíme muzea, zámky, synagogy, kostely i jeskyně, občas nás bude čekat příjemné překvapení.

1. den

Příjezdy do Boskovic na ubytování v internátu střední školy.
Po večeři si na zahajovacím posezení řekneme, co nás celý týden čeká.
Kdo bude mít zájem, může si udělat malou vycházku nočními Boskovicemi.

2. den

Boskovice

Boskovice jsou jižní bránou do údolí Malé Hané. Projdeme Boskovice a navštívíme s průvodcem významná místa města, především židovskou čtvrť a synagogu. Odpoledne nás uvítá hrad, zámek nebo  muzeum. Večer bude možné strávit ve westernovém městečku nebo u muziky.

3. den

Město Jevíčko.

Gewitz – Jedno z nejstarších měst na Malé Hané. Uvidíme „největší náměstí na světě“  😉 a vylezeme na městskou věž, ze které je pěkně vidět část údolí Malé Hané. Podíváme se k Masarykově léčebně kolem památníku napoleonských válek a kostelíka Sv. Bartoloměje, jako pozůstatku původního Jevíčka. V synagoze nás čeká setkání a povídání o Malé Hané.

Jedó vápenici – lidová z Malé Hané

4. den

Svitávka

Městys Svitávka je na cestě mezi Letovicemi a Boskovicemi. Nás zde bude hlavně zajímat nově instalovaná a zajímavě pojatá expozice o firmách rodiny Löw-Beerových, která má hodně společného s Baťou.

Letovice

Letovicím vévodí zámek s klášterem na straně jedné a na druhé straně kostel Sv. Prokopa. Průvodci nám při procházce městem představí původní, klášterní lékárnu. Nezapomeneme se stavit v muzeu krajky a cukrárně.

Vanovice

Místo, které nesmíme na Malé Hané minout. V obci se nacházejí dva kostely katolický a evangelický. Právě ten druhý je největší na Moravě a pyšní se jedním světovým unikátem.

5. den

Moravský kras

Uděláme si výlet Moravským krasem, ale nebudeme stát fronty u pokladen jednotlivých jeskyní.

Jak se říká: „Co je malé, to je hezké.“ A proto navštívíme jen tu nejmenší přístupnou.

Jinak se budemem brouzdat po zajímavých místech a objektech v krasu.

Program bude operativně přizpůsoben aktuálním opatřením .